Lietuvos banko Finansinio stabilumo departamentas Direktorius Simonas KrepstaVakar bankininkystės ir finansų programų magistrantūros II kurso studentai buvo supažindinti su naujovėmis bankininkystės bei finansų sektoriuose. Išsamią paskaitą skaitė svečias iš Lietuvos banko – Finansinio stabilumo departamento direktorius Simonas Krėpšta.  

Paskaitoje buvo akcentuoti šie klausimai: pasaulinė finansų krizė ir finansinis stabilumas, makroprudencinė politika ir jos vykdymas bei finansinių įstaigų gaivinimas ir pertvarkymas. 

Studentai bene labiausiai domėjosi makroprudencine politika. Kaip pabrėžė pranešėjas, makroprudencinė politika turėtų prisidėti prie finansinio stabilumo apsaugos, finansų sistemos atsparumo didinimo bei sisteminės rizikos susidarymo mažinimo. Nemažai dėmesio skirta atsakingojo skolinimo nuostatoms bei jų pokyčiams, kurie įsigalios nuo š.m. lapkričio 1 d. Akcentuota kapitalo apsaugos rezervo, anticiklinio kapitalo rezervo, sisteminės svarbos finansų įstaigų kapitalo rezervo bei sisteminės rizikos rezervo svarba bei sudarymo principai. Kaip rodo Lietuvos banko atlikti tyrimai, nustačius LTV ir kitus reikalavimus bankams, sumažėjo būsto paskolų rizika.

Svečias su studentais nagrinėjo naujas Bankų gaivinimo ir pertvarkymo direktyvas, skirtas veiksmingai spręsti kredito įstaigų ir didelių investicinių įmonių problemas naudojant pačių finansų įstaigų, o ne mokesčių mokėtojų pinigus. Numatoma įkurti Pertvarkymo fondą, kuris būtų finansuojamas iš finansų rinkos dalyvių įmokų. Šio fondo lėšos, prireikus, būtų naudojamos pertvarkymui. O štai indėlių garantijų sistemų direktyvos paskirtis - užtikrinti pakankamą lėšų kiekį indėlių draudimo fonduose, kad, esant poreikiui, indėlininkams būtų greitai išmokamos draudimo išmokos.