Naujų metų pradžia – tinkamiausias laikas įvertinti praėjusių metų pasiekimus. Rudens semestras Ekonomikos fakulteto sportininkams buvo iš tiesų sėkmingas – laimėta daugybė taurių ir medalių Tarpfakultetinėse Rektoriaus Taurės varžybose. “Ekonomistai” užėmė prizines vietas visose jau įvykusiose šio semestro varžybose: kroso, merginų ir vaikinų krepšinio, futbolo, plaukimo, rankų lenkimo rungtyse. Paskutiniosios praėjusiais metais rungėsi aerobikos šokėjos – jos antrus metus iš eilės pelnė aukso medalius. Merginoms antrus metus iš eilės sėkmingai vadovauja komandos kapitonė Joana Abramavičiūtė. Joana sportuoja nuo vaikystės - pradėjusi studijuoti Ekonomikos fakultete mergina ne tik randa laiko užsiimti aktyvia sportine veikla, bet ji džiaugiasi, kad studijų žinios puikiai praverčia organizuojant komandos veiklą.
Kiek laiko domitės aerobika?
Aerobine gimnastika užsiiminėju jau dvylika metų. Mano mama yra aerobinės gimnastikos trenerė ir mane nuo pat vaikystės skatino užsiimti sportine veikla. Šokius lankiau nuo pat pirmos klasės. Pirmiausia išbandžiau pramoginius šokius, vėliau – ritminius, ketvirtoje klasėje vėl sugrįžau šokti pramoginius. Tuo pat metu pradėjau lankyti aerobinės gimnastikos treniruotes. Teko pasirinkti vieną sportą, nes didžiąją dienos dalį užimdavo treniruotės, pradėjo trūkti laiko mokslams. Pasirinkau aerobinę gimnastiką, nes man šis sportas patinka labiau, leidžia išreikšti save, siekti rezultatų ir palaikyti gerą formą.
Kaip sekėsi suburti ir vesti į pergales EF aerobikos komandą? Ko reikia sėkmingai komandai?
Komandą subūriau jau antrame kurse. Ji susidėjo iš manęs ir keturių mano draugių. Pasiūliau joms sudalyvauti renginyje, pasportuoti ir galimybę gerai pasirodyti bei laimėti. Dvi draugės anksčiau yra lankiusios pramoginius šokius, kita iki dabar šoka šiuolaikinius šokius, dalyvauja įvairiuose konkursuose. Tik viena iš jų nėra lankiusi jokių šokių, tačiau labai norėjo išbandyti savo jėgas, išmokti kažką naujo. Taigi nesunkiai susibūrė entuziastinga ir motyvuota komanda. Šiais metais komandos sudėtis šiek tiek pasikeitė, vieną komandos narę pakeitė mano kolegė iš aerobinės gimnastikos rinktinės. Vis dėlto ruoštis varžyboms nebuvo taip lengva, kaip pavyko suburti komandą. Buvo visko ir tikrai nelengva. Turėjau būti griežta trenerė, pamiršti, kad komandoje sportuoja mano draugės. Tačiau ištvėrėme pasiruošimo varžyboms sunkumus. Net ir tomis akimirkomis, kai kažkuri iš komandos narių daugiau nebegalėdavo, visos kartu stengiamės motyvuoti, įtikinti, kad geriausi dalykai ir yra pasiekiami sunkiu darbu ir, kad niekada nereikia nustoti tikėti, o atkaliai judėti tikslo link. Mano nuomone, sėkminga komanda yra vieninga, palaikanti savo narius ir tikinti savo nariais.
Gal aerobikoje galima pritaikyti ir studijų žinias?
Studijos, ypač ekonomikos, padeda organizuojant bet kurias veiklas. Juk ekonomika – tai mokslas apie ribotų išteklių kuo efektyvesnį paskirstymą, kuo didesniam tų išteklių gavėjų ratui, siekiant kuo didesnio rezultato. Todėl bendru atveju, jeigu ištekliais laikysime mūsų, kaip studentų laiką, motyvaciją, energiją ir lėšas, o rezultatu – sportinius varžybų rezultatus, tai mano, kaip trenerio užduotis yra rasti geriausius būdus išlaikyti motyvuotą komandą, suplanuoti visiems tinkančius treniruočių laikus, sukurti gerą varžybinę rungtį ir tinkamai apmokyti komandos nares, įvairiapusiškai pasiruošti varžyboms – rasti lėšų sportinėms aprangoms, jas pasiūti ir t.t. Studijos, kurios tikrai nėra lengvos, išugdo ištvermę, atkaklumą, kruopštumą, orientaciją į rezultatą, o lygiai tokių pačių savybių ir įgūdžių reikia ruošiantis varžyboms.
EF sportininkams iš tiesų labai gerai sekasi rinkti Rektoriaus Taurės varžybų medalius. Kaip manot, ar apskritai studentai pakankamai sportuoja?
Studentų yra labai įvairių. Kai kurie labai sportuoja, kai kurie iš viso to nedaro. Mano nuomone, tie studentai, kurie sportuoja nuo vaikystės, ir toliau užsiima sportine veikla, nes jie prie jos yra pripratę, jiems sporto reikia. Na, o tie, kurie nuo vaikystės iki dabar nesportavo, tai ir dabar dažniau randa pasiteisinimų ir toliau to nedaryti – tai jiems per daug mokslų, tai jie blogai jaučiasi ir panašiai. Bet yra ir išimčių. Yra tokių, kurie pradėję studijuoti, pradeda ir sportuoti. Užsiimti įvairia sportine veikla universitete daug galimybių: renkamos universitetą atsovaujančios rinktinės, tokios kaip futbolo, tinklinio, krepšinio, plaukimo, aerobinės gimnastikos, kurią aš pati atstovauju ir daugelis kitų. Dalyvavimas tokiose rinktinėse ir sporto užsiėmimai yra ne tik nemokami, bet dar ir skatinami – skiriamos stipendijos už tam tikrus pasiekimus. Manau, kad sportinės veiklos dalis studento gyvenime priklauso tik nuo jo vidinės motyvacijos.