Gerinti Erasmus mainų programos kokybę, griauti neigiamą programos įvaizdį visuomenėje, pristatyti Vilniaus universiteto programas ir dar daugiau darbų turėjo Ekonomikos fakulteto vadybos ir verslo administravimo programos antrakursė, Erasmus studentų tinklo VU prezidentė Lina Kvizikevičiūtė. Ji balandžio mėnesį buvo išvykusi į Ankarą (Turkija), kur vyko kasmetinis visuotinis Erasmus studentų tinklo susitikimas bei aukštųjų mokyklų informacinė mugė.
Erasmus studentų tinklo (kitur ESN - Erasmus Student Network) susitikime buvo aptarti šiuo metu vykdomi projektai, pristatyti bei apibendrinti metų darbai bei išrinkti nauji vadovai kitiems akademiniams metams. Nemažai diskutuota apie Erasmus vardo reputacijos gerinimą, nes dalis žmonių Erasmus sieja su besaikiu girtavimu, vakarėliais ir nesimokymu. Šiam neigiamam nusistatymui keisti kasmet vykdomos apklausos ir atitinkamai veikiama, pavyzdžiui ESN pradėjo bendradarbiauti su viena didžiausių pasaulyje alkoholio gamybos bei prekybos įmone “Pernod Ricard” - vykdomas socialinio atsakingumo projektas “Responsible Party", t.y. studentai skatinami nenusigerti ir "jausti ribas".
“Bene labiausiai sujaudinęs projektas apie kurį diskutavome - “ExchangeAbility”. Jo tikslas skatinti neįgalių studentų mobilumą ir studijų mainus. Šiuo metu tik 0,14 % iš visų dalyvaujančių studijų mainų programoje yra neįgalūs žmonės. Deja, bet kol kas ne visi universitetai yra pritaikyti priimti tokius studentus. Manau, kad VU turėtų orientuotis į šį aspektą ir tapti universitetu, galinčiu ir norinčiu priimti neįgaliuosius. Taip išsiskirtume ne tik Lietuvoje, bet ir rytų Europoje”, - pasakojo Erasmus studentų tinklo VU prezidentė.
Informacinėje mugėje studentai noriai domėjosi Lietuva. “Privalėjome kažkuo išsiskirti iš gausaus dalyvių būrio. Ir tikrai išsiskyrėme! Pirmiausia, programų, dėstomų užsienio kalbomis, gausa ir galimybėmis studijuoti anglų kalba ne tik bakalaurą, bet ir magistrą bei doktorantūrą”, - džiaugėsi Erasmus studentų tinklo VU prezidentė L. Kvizikevičiūtė. Mugės lankytojai džiugiai fotografavosi su VU kepuraitėmis bei stebėjosi, kad universitetas įkurtas dar XVI amžiuje. Lietuva užsienio studentams ypač patraukli dėl mentorių. “Ne kartą viešai pripažinta, kad Lietuvoje mentorystės programa yra bene geriausia išvystyta iš visos Europos šalių. O rūpestis ir pagalba pirmomis dienomis palieka gerą pirmąjį įspūdį, todėl tiek universitetą, tiek šalį studentai noriai vėliau rekomenduoja kitiems”, - pasakojo Lina ir patarė studentams planuojantiems išvykti būtinai pasidomėti, ar norimam studijuoti universitete/mieste yra mentorystės programa arba ESN padalinys. Atvykus į svečią šalį labai svarbūs yra pirmi žingsniai – kai esi lydimas, yra daug lengviau ir drąsiau. Lina ragina nebijoti iššūkių ir būtinai pasinaudoti mainų programa. “Apklausų rezultatai rodo, kad žmonės po Erasmus mainų lengviau įsidarbina, pakeičia požiūrį į gyvenimą, tampa tolerantiškesni, o galų gale - tai yra iššūkis, kuris įtraukia ir skatina džiaugtis gyvenimu. Tai iššūkis, išmokantis gyventi savarankiškai, tvarkytis su įvairiais sunkumais - kalbos barjeru, kultūrų nesupratimu, moko dirbti skirtingose grupėse ir rasti kompromisus. Tokios gyvenimo pamokos visada praverčia”, - tikino Erasmus studentų tinklo VU prezidentė.
Daugiau nuotraukų:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1606208082954769.1073741844.1527697584139153&type=1