2023-01-20 – Mokymai „Veiklos auditas: įrodymų rinkimas ir analizė, duomenimis grįsta rizikų analizė“
Nuotoliniai mokymai
Veiklos auditas: įrodymų rinkimas ir analizė, duomenimis grįsta rizikų analizė
2023-01-20
(8 ak. val.)
Mokymų tikslas - ugdyti kokybės auditorių, vidaus auditorių, auditorių, auditorių padėjėjų, o taip pat įvairių valdymo lygmenų vadovų gebėjimus atpažinti veiklos ir valdymo rizikas, rinkti ir vertinti įrodymus dėl įmonės išteklių (materialinių, finansinių ir darbo) naudojimo ekonomiškumo, efektyvumo ir rezultatyvumo požiūriu.
Mokymų metu įgaunami įgūdžiai:
Trūkumų, apribojimų būdingų konkrečiam subjektui ir jos sistemos procesams identifikavimo bei vertinimo proceso apibrėžimas; įgūdžiai taikyti pažangias, veikos audito atlikimo praktikoje taikytinas procedūras bei duomenų (įrodymų) rinkimo, analizės ir vertinimo metodus, parinkti sėkmingo augimo ir plėtos kryptis.
Mokymai skirti:
kokybės vadybininkams, auditoriams, auditorių padėjėjams, vidaus auditoriams, o taip pat ir įvairaus lygmens įmonių vadovams, kurie siekia tinkamai nustatyti įmonės veiklos ir valdymo rizikas, parinkti tinkamas rizikos valdymo priemones bei įvertinti prevencinių priemonių veikimo efektyvumą.
Temos:
- Veiklos audito sąvoka, objektas, tikslai. Rizikos analizė ir jos valdymas veiklos audite. Rizikos analizės ir jos valdymo prasmė ir svarba veiklos audite. Duomenų / įrodymų rinkimo ir vertinimo / analizės metodai, jų tarpusavio palyginimas bei pritaikomumas veiklos audite. Veiklos audito planavimas ir atlikimas: audito įrodymų rinkimo ir vertinimo metodai, jų tarpusavio palyginimas bei pritaikomumas veiklos audite.
- Praktiniai duomenų rinkimo metodai: atvejo tyrimas, stebėjimas, lyginimas ir palyginamosios analizės, prieš ir po metodo taikymas, kiti, rečiau naudojami įrodymų rinkimo metodai: naujausios tendencijos ir praktiniai patarimai.
- Surinktų duomenų vertinimas. Įrodymų trianguliacija. Pavyzdžiai, vertinamųjų išvadų formavimas, įrodymų analizės dokumentavimas. Matricos, skirtos įrodymų rinkimui / vertinimui / analizei. Praktiniai pavydžiai ir pritaikomumas audite.
- Veiklos audito laiką ir išteklius efektyvinančios formos; Vertinamųjų išvadų pagal surinktus įrodymus formulavimas. Praktiniai patarimai, kad vertintojai / auditoriai matydami tuos pačius įrodymus prieitų vienodų išvadų.
Po mokymų dalyviams įteikiami el. pažymėjimai.
Mokymus ves VU asistentė dr. Irma Kamarauskienė
Dr. Irma Kamarauskienė turi ilgametę praktinę nepriklausomo auditoriaus ir vidaus auditoriaus patirtį. Taip pat, turi darbinę patirtį viešojo sektoriaus, privataus sektoriaus vidaus audite bei darbinę patirtį ekonomikos, finansų direktore, vykdančiąja direktore didelėse įmonėse ir vienoje iš didžiausių šalies įmonių grupėje. Irma įgijo nepriklausomo auditoriaus kvalifikaciją ir vidaus auditoriaus kvalifikaciją. Yra buhalterė profesionalė bei verslo konsultantė.
Irma Kamarauskienė - socialinių mokslų daktarė, Vilniaus universiteto Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto dėstytoja.
2023-01-13 – Mokymai „Verslo analitika“
Mokymai
Verslo analitika
2023-01-13
(4 ak. val.)
Mokymų metu įgaunami įgūdžiai:
Pažangaus informavimo versle (advanced business informing) probleminio lauko ir pagrindinių probleminių krypčių atskleidimas, priešakinių tyrimo krypčių ir verslo intereso sričių apibrėžimas.
Chaotiška šiuolaikinio verslo informacinė aplinka skatina ieškoti racionalių būdų susitvarkyti su informacijos srautais ir išgauti verslui reikšmingas įžvalgas. Mokymų metu bus nagrinėjama pažangių verslo analitikos technologijų (OLAP, Data Mining, Text Mining, Big Data analitika ir kt.) esmė, veikimo principai ir sukuriama vertė. Seminaro metu bus siekiama perteikti visaapimantį verslo analitikos konteksto ir sandaros suvokimą, kuris turi padėti organizacijoms auginti analitinę kultūrą ir sugebėti gauti didesnę grąžą iš atliktų investicijų į analitikos priemones ir geriau informuotos veiklos.
Mokymai skirti:
visų lygių vadovams ir sprendimų priėmėjams, kurių priimami sprendimai yra reikšmingi veiklai, verslo analitikos specialistams, veiklos analitikams, duomenų analizės specialistams, padalinių vadovams, IT specialistams.
Temos:
- Verslo analitika kaip pažangaus informavimo veiklų pagrindas. Įžvalgos ir informaciniai poreikiai. Nuo paprastų poreikių link sudėtingų; nuo izoliuoto fakto link konteksto; nuo reaktyvaus link proaktyvaus matymo; nuo izoliuotos informacijos link sinerginių įžvalgų. Analitiniai klausimai, jų sudėtingumo skalė.
- VA dimensijos: centralizuota/decentralizuota, vidinė/išorinė, plati/siaura, realaus laiko/reikiamo laiko ir kitos.
- VA procesai, technologijos, įrankiai. Duomenų kokybė. Duomenų saugyklos, OLAP, kubai. Duomenų gavyba. Didieji duomenys (Big data). Dirbtinis intelektas ir mašininis mokymasis. Informacijos integravimas. Teksto analitika.
- VA taikymai, patirtis, perspektyvos. Pažangus informavimas. Judri (agile) organizacija. Informacinės ir analitinės kultūros vaidmuo.
Po mokymų dalyviams įteikiami el. pažymėjimai.
Mokymus ves VU profesorius dr. Rimvydas Skyrius
Rimvydas Skyrius - Vilniaus universiteto ekonominės informatikos profesorius. Jo moksliniai tyrimai susiję su verslo analitikos (Business Intelligence) ir sprendimų paramos technologijomis ir sistemomis, verslo informacijos poreikiais ir bendra informacinių sistemų srities problematika.
Prof. Dr. Rimvydas Skyrius yra įvairių straipsnių tarptautiniuose žurnaluose ir konferencijose autorius ir bendraautorius, trijų monografijų autorius, trijų vadovėlių ir kelių mokomųjų knygų bendraautorius.
2023-01-31 – Mokymai „Švaistologija: švaistymų eliminavimas taikant Lean principus ir metodus“
Mokymai
Švaistologija: švaistymų eliminavimas taikant Lean principus ir metodus
2023-01-31
(4 ak. val.)
Mokymų metu įgaunami įgūdžiai:
Dalyviai sužinos švaistymų tipus ir rūšis, video būdu užfiksuotų švaistymų analizės metu išmoks identifikuoti švaistymus, sužinos švaistymų eliminavimo metodus ir gebės sukurti švaistymo eliminavimo sprendimus.
Mokymai skirti:
Gamybos įmonių, paslaugų įmonių, viešojo sektoriaus organizacijų vadovams, kokybės vadovams, operacijų lygmens darbuotojams.
Temos:
- švaistymų tipai ir rūšys;
- švaistymų identifikavimas praktinėse situacijose;
- švaistymų eliminavimo principai ir metodai: Lean finansai, tikslinė kainodara, 5S, Spagetti diagrama, atsargų valdymo principai FIFO ir „Pull“.
Po mokymų dalyviams įteikiami el. pažymėjimai.
Mokymus ves VU dr. Darius Ruželė
Darius Ruželė yra sukaupęs ilgametę patirtį ir specializaciją Lean diegime, Lean audituose ir Lean mokymuose gamybos įmonėse.
Darius Ruželė taip pat užsiima moksliniais tyrimais Lean įtakos organizacijoms ir darbuotojams srityje.
„Mano bankas“ specializuoti banko vadovybės mokymai
Specializuoti Banko vadovybės mokymai buvo vykdomi du kartus.
Pirmieji apėmė šias temas: banko valdymas, finansų etika, bankinio sektoriaus priežiūros pagrindiniai aspektai, bankinio sektoriaus teikiamos paslaugos, bankinio sektoriaus veiklos vertinimas, banko rizikos ir jų valdymas, vidaus audito komitetas ir jo funkcijos.
Antrieji mokymai apėmė šias temas: bankų priežiūra ir veiklos reglamentavimas, rizikų valdymas, atitikties rizika ir jos valdymas, likvidumo rizika ir jos valdymas, operacinė rizika ir jos valdymas, pinigų plovimo ir teroristų finansavimo rizika ir jos valdymas, rinkos rizika ir jos valdymas.
Mokymus vedė Finansų katedros docentė Deimantė Teresienė.
„Mano bankas“ paskolų specialistų mokymai
Paskolų specialistų kvalifikacijos tobulinimas. Mokymų temos apėmė: finansinės analizės įvadas, finansinių ataskaitų analizę ir prognozavimas, kapitalo kaštų apskaičiavimas, diskontuotų pinigų srautų vertinimas.
Mokymus vedė Finansų katedros profesorius Arvydas Paškevičius.
BitDegree
Internetinio mokymosi startuolis „BitDegree“ ir VU Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto mokslininkais vykdo projektą, kurio tikslas - išsiaiškinti, kaip žaidimų dizaino elementų įtraukimas į mokymosi procesą gali padėti padidinti internetinių kursų baigimo vidurkį ir įtraukti dar daugiau žmonių į internetinio mokymosi platformas. Moksliniam tyrimui vadovauja VU EVAF prof. Vytautas Dikčius. Projektas finansuojamas iš Europos Sąjungos 2014-2020 metų paramos lėšų, jam skirta beveik 800.000 eurų.
Mokslinis tyrimas Lietuvos loterijų asociacijai
Doc. dr. Egidijus Bikas ir doc. Erstida Ulvidienė dalyvavo atliekant mokslinį tyrimą „Lietuvos loterijų asociacijai“, kurio tikslas – išsiaiškinti, ar loterijų ir azartinių lošimų reguliavimas Lietuvoje užtikrina interesų grupių – valstybės, visuomenės ir verslo – interesų pusiausvyrą bei teisų apsaugą. Tyrimo metu buvo išanalizuota esama situacija ir modeliuojami mokestiniai tarifai skirti loterijų ir azartinių lošimų rinkai reguliuoti.
Mokslinis tyrimas Lietuvos verslo konfederacijai
Doc. Dr. Algirdas Bartkus ir Doc. Dr. Vita Karpuškienė atliko mokslinį tyrimą Lietuvos verslo konfederacijai, kurio tikslas – išanalizuoti alkoholio vartojimo aplinką ir įpročius Lietuvoje. Tyrimo metu buvo detaliai išnagrinėti alkoholio vartojimo įpročiai, aplinka, apimtys skirtingose vartotojų grupėse, ištirtas girtaujančių asmenų elgesys bei gyvenimo būdas, įvertintas Lietuvoje taikomų alkoholio vartojimo kontrolės priemonių poveikis skirtingoms gyventojų grupėms ir pateikta informacija apie bendrą alkoholio vartojimo situaciją Lietuvoje.
Specializuoti ekonomikos temų mokymai Ryšių reguliavimo tarnybai
Specializuoti ekonomikos temų mokymai, apimantys šias temas: finansinės apskaitos pagrindai, finansų analizės pagrindai, ribinis pelnas ir jo reikšmė priimant valdymo sprendimus, rinkos struktūros.
Mokymus vedė Doc. Dr. Erstida Ulvidienė, Doc. Dr. Ramunė Budrionytė, Doc. Dr. Kastytis Senkus ir Doc. Dr. Daiva Tamulevičienė.