Kaip ir kiekvienais metais EVAF studentų delegacija iškeliavo į Europos apskaitos savaitę, kuri šį kartą vyko kovo 11-16 dienomis Lodzės mieste, Lenkijoje. Europos apskaitos savaitės tikslas – ne tik gilinti tarptautinių finansinės atskaitomybės standartų (IFRS) taikymo ir finansų analizės žinias, bet ir įgyti praktikos dirbant tarptautinėse komandose. Patirtis, įgyta šiame renginyje, studentams yra itin reikšminga: dalyviai visą savaitę intensyviai mokėsi, dalyvavo praktiniuose užsiėmimuose, kartu su kitais geriausių Europos universitetų studentais sprendė uždavinius bei atvejo analizes, įmonių finansinius rezultatus pristatė potencialiems investuotojams mėgindami pritraukti naujų investicijų ir pan. 24-ojoje Europos apskaitos savaitėje dalyvavo 17 institucijų iš 15 šalių atstovai iš Austrijos, Belgijos, Čekijos, Graikijos, Ispanijos, Italijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Nyderlandų, Prancūzijos, Portugalijos, Suomijos, Vengrijos ir Vokietijos.
Nenuostabu, kad norinčių atstovauti fakultetą buvo daugybė. Šį kartą kartu su prof. dr. Alfreda Šapkauskiene, VU EVAF Finansų katedros vedėja, ETAP tinklo nare, viena iš EAW organizatorių, fakultetą atstovavo Ieva Lipskytė (Apskaita ir auditas, 3 kursas), Matas Udrėnas (Kiekybinė ekonomika, 1 kursas), Evija Buraitė (Apskaita ir auditas, 4 kursas), Justina Venckutė (Ekonomikos programos Finansų šaka, 3 kursas), Aistė Dirginčiūtė (Ekonomika ir finansai, 2 kursas), Prakash Jirel (Apskaita ir auditas, 3 kursas).
Prof. dr. Alfreda Šapkauskienė neslepia pasididžiavimo šių metų VU EVAF komanda. Iš septyniolikos komandų fakulteto komanda laimėjo II vietą už geriausią institucijos pristatymą (The Best Institution Presentation). Kitose užduotyse, iš dvidešimt dviejų komandų Evijos Buraitės komanda, kurią sudarė Lietuvos, Belgijos ir Portugalijos atstovai, gavo net du I vietos apdovanojimus – už profesionaliausią komandą (The Most Profesional Team) ir kultūrinį žaidimą (Cultural Game). Ievos Lipskytės komanda (Lietuva, Ispanija, Portugalija, Nyderlandai) tapo viena iš keturių komandų, apdovanotų už geriausią finansinę prezentaciją (The best Financial Presentation) ir laimėjo II vietą už kultūrinį žaidimą (Cultural Game) – šioje užduotyje taip pat dalyvavo dvidešimt dvi komandos. Ne komandinėse užduotyse iš 88 dalyvių Ieva Lipskytė laimėjo IV vietą, surinkusi 91 balą iš 100 individualiajame teste (Individual Test).
Studentai neslepia, kad Europos apskaitos savaitė – nemenkas iššūkis, reikalaujantis ne tik žinių, motyvacijos ir entuziazmo, bet ir ištvermės, taip pat gebėjimo išeiti iš komforto zonos – visgi programa išties intensyvi, bet, tuo pačiu, ir atperkanti visas pastangas. „Per vieną savaitę galima patirti tiek daug: susipažinti su įvairių kultūrų žmonėmis, klausytis profesorių, atvykusių iš skirtingų Europos universitetų ir atsivežusių savitą dėstymo stilių, pažinti šalies ir miesto (mūsų atveju - Lenkijos, Lodzės) istoriją, kultūrą ir gyvenimą, išplėsti savo žinias iki tarptautinio lygio“, – įspūdžiais dalinasi Evija Buraitė.
Matas Udrėnas, jauniausias VU EVAF delegacijos atstovas, džiaugiasi, kad nors, kaip pirmakursiui, iš pradžių įsilieti reikėjo pastangų, paskaitos ir darbas komandose padėjo kiekvieną dieną jaustis vis užtikrinčiau.
Ieva Lipskytė reikšmingiausia Europos apskaitos savaitės dalimi įvardija galimybę pritaikyti turimas žinias praktikoje.
Justina Venckutė džiaugiasi, kad bendradarbiavimas su skirtingų šalių studentais išmokė tolerancijos, lyderystės, parodė tai, kad visos užduotys yra įveikiamos kai dirbama kartu.
Aistė Dirginčiūtė itin vertino galimybę klausytis įvairių Europos universitetų profesorių paskaitų ir nagrinėti jų paruoštas užduotis, skatinančias kritinį mąstymą bei asmeninį tobulėjimą: „Tai buvo nepakartojama patirtis, leidusi tiek praplėsti akademines žinias, tiek užmegzti naujus tarptautinius ryšius“.
Didžiausiais šio renginio privalumais VU EVAF delegacijos nariai įvardija renginio įvairiapusiškumą – paskaitos, susitikimai, darbas komandose, kultūrinės veiklos. Visa tai užtikrino galimybę pajusti, kaip įvairiai skirtingos kultūros vertina apskaitą, kaip skiriasi požiūriai, – pasakoja Prakash Jirel. Tačiau tuo pačiu dalyviai pabrėžia, kad susidūrus skirtingiems požiūriams ir žinioms, pajuto ir gilesnius nagrinėtų klausimų sluoksnius: visi grįžo į apskaitą žiūrėdami daug plačiau.
Sveikiname profesorę ir studentus!