Rugsėjo 18 d. VU Ekonomikos ir verslo administravimo fakultete Rūta Ragauskienė sėkmingai apsigynė disertaciją „Šešėlinės ekonomikos Lietuvoje vertinimas” socialinių mokslų daktaro laipsniui gauti.

Disertacija rengta 2015–2019 metais Vilniaus universitete.

Disertacijoje pristatoma unifikuota šešėlinės ekonomikos koncepcija, kuria siūloma remtis visuose moksliniuose tyrimuose, nes naudojant tą pačią koncepciją būtų užtikrinamas tyrimų tęstinumas bei palyginamumas. Disertacijoje taip pat pristatoma šešėlinės ekonomikos vertinimo metodika. Remiantis ja, analitinėje dalyje identifikuojamos probleminės šešėlinės ekonomikos Lietuvoje sritys: reikšmingiausios šešėlinės ekonomikos rūšys, probleminiai bendrojo vidaus produkto komponentai, instituciniai sektoriai, ekonominės veiklos rūšys, įmonių dydžių grupės, pogrindinės ekonomikos mastas bei paplitimas, pogrindinės ekonomikos poveikis bendrojo vidaus produkto komponentams.

Disertacijos autorės R. Ragauskienės teigimu, disertacijos tyrimas aktualus ne tik moksliniame lygyje, bet ir praktikoje – vadovaujantis Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (ES) Nr. 549/2013, Lietuvos statistikos departamentas turi užtikrinti statistinės informacijos pilnumą ir palyginamumą ir į bendrąjį vidaus produktą įtraukti oficialiai neapskaitytus ekonominius sandorius. Taigi, disertacijoje pateikiamos rekomendacijos tyrėjams bei valstybinėms institucijoms dėl tolimesnio šešėlinės ekonomikos vertinimo.

EVAF kolektyvas nuoširdžiai sveikina kolegę Rūtą Ragauskienę!