Belgijoje, Kortreiko mieste įvyko 23-oji Europos apskaitos savaitė į kurią gausiai susirinko studentai bei dėstytojai iš 16-os aukštojo mokslo institucijų, 14-os Europos šalių, tokių kaip Austrija, Belgija, Čekija, Graikija, Ispanija, Lenkija, Lietuva, Latvija, Nyderlandai, Prancūzija, Portugalija, Suomija, Vengrija bei Vokietija. Vilniaus universitetą atstovavo Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto Finansų katedros vedėja prof. dr. Alfreda Šapkauskienė bei šeši Ekonomikos ir finansų, Apskaitos ir audito bei Verslo informacinių sistemų bakalauro studijų programų studentai: Salvijus, Charlotte, Deira, Ilona, Andrius ir Arūnas.
Kovo 11-ąją Lietuvai minint 33-iuosius nepriklausomybės atkūrimo metus, EAW’23 uždarymo ceremonijoje Vilniaus universiteto studentai buvo gausiai apdovanoti aukščiausiais įvertinimais už žinias, kompetencijas, profesionalumą bei lyderystę dirbant tarptautinėse komandose, - džiaugiasi prof. dr. A. Šapkauskienė. Simboliška, EAW’23 yra lyg vienas iš laisvės simbolių, įgalinančių studentus bei akademinę bendruomenę laisvai judėti tarp šalių, mokytis ir dirbti bendradarbiaujant su daugiau nei 120 dalyvių iš skirtingų Europos universitetų - pastebi ETAP tinklui, kuris kartu su partneriniais universitetais jau 23 metus organizuoja Europos apskaitos savaitę, priklausanti profesorė Alfreda Šapkauskienė.
Vilniaus universiteto Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto studentų Salvijaus, Charlottės, Deiros, Ilonos, Andriaus ir Arūno institucinė prezentacija iš šešiolikos universitetų delegacijų buvo išrinkta geriausia bei apdovanota 1-ąja vieta.
Daugiausia apdovanojimų susižėrė Apskaitos ir audito programos trečiakursės Deiros Puišytės tarptautinė komanda. Dvidešimt trys renginio komandos, kurias kiekvieną sudarė nariai iš skirtingų šalių, visą savaitę intensyviai mokėsi, dalyvavo praktiniuose užsiėmimuose, sprendė IFRS ir finansinės analizės uždavinius bei atvejo analizes, įmonių finansinius rezultatus pristatė potencialiems investuotojams tikslu pritraukti naujas investicijas ir pan. Savaitės pabaigoje susumavus visų komandų rezultatus, Deiros Puišytės komanda iškovojo 1-ąją vietą svarbiausioje „Profesionaliausia komanda“ kategorijoje. Antroje pagal svarbą kategorijoje „Geriausia finansinė analizė“ Deiros komanda užėmė 2-ąją vietą. Taip pat 2-ąją vietą ši komanda užėmė ir „Kultūrinis žaidimas“ kategorijoje.
Apskaitos ir audito programos trečio kurso studentė Deira džiaugiasi, kad savaitė buvo pilna įspūdžių, pagilino IFRS žinias, tai ką mokėsi universitete, savaitės metu išbandė praktiškai. Studentei be galo smagu buvo pažinti kitus EAW dalyvius, jų kultūrą, kartu įveikti kalbos barjerą ir dirbti tarptautinėje komandoje. Deira patikina, kad renginio šūkis „Work hard, play hard“ tikrai tą ir reiškia. Be mokymosi, studentė, taip pat pažino Belgiją, susibendravo su studentais iš skirtingų ES universitetų, su kuriais linksmai leido vakarus. Deira labai rekomenduoja visiems VU EVAF studentams pasinaudoti galimybe atstovauti savo universitetą ir praplėsti žinių bei pažinčių bagažą.
Ekonomikos ir finansų programos ketvirto kurso studento Salvijaus Jasiūno komanda svarbiausioje „Profesionaliausia komanda“ kategorijoje iš 23-jų komandų užėmė 2-ąją vietą, o „Geriausia prezentacija“ kategorijoje užėmė 1-ąją vietą. Finansų katedros vedėja prof. dr. A. Šapkauskienė, atkreipia dėmesį, kad nors EAW metu svarbiausias tikslas yra ne konkuruoti, o įgyti patirties ir išmokti dirbti skirtingose kultūrinėse komandose, kurių nariai yra skirtingų profesinių kompetencijų ir socialinių bei komunikacinių gebėjimų, skirtingo profesinės anglų kalbos pasirengimo lygio, visgi savaitės pabaigoje studentai laiko ir individualų egzaminą. Ekonomikos ir finansų programos ketvirtakursis Salvijus Jasiūnas pasiekė įstabų rezultatą, iš daugiau nei 90-ies studentų užėmė 4-ą vietą „Geriausias individualus testas“ kategorijoje.
Salvijus, dalindamasis įspūdžiais, taip pat labai džiaugėsi, kad priėmė sprendimą dalyvauti EAW 2023. Šis kasmetinis renginys nustebino studentą kokybe, kadangi pagal tarptautinius finansinės atskaitomybės standartus parengta informacija buvo negirdėta. Darbas iš skirtingų šalių studentų sudarytose grupėse leido suprasti, jog kiekvienas asmuo yra unikalus ir su savimi nešasi ne tik asmeninius įsitikinimus, bet ir kultūrą, todėl šiuolaikiniame pasaulyje yra be galo svarbu mokėti ne tik išnaudoti savo stipriąsias puses, bet ir sukurti tokią darbo atmosferą, kurioje kiekvienas galėtų prisidėti ir jaustis savimi. Atstovaudamas Vilniaus Universitetą Belgijoje, Salvijus taip pat turėjo galimybę gerai pralesti laiką bei susipažinti su kitų šalių studentais ir užmegzti ilgalaikes pažintis. Salvijui, tai yra puiki patirtis, todėl kiekvieną dvejojantį kviečia nebijoti iššūkių ir sudalyvauti.
Ilona, Apskaita ir auditas studijų programos trečio kurso studentė, dalindamasi įspūdžiais neabejoja, kad dalyvauti EAW tikrai verta. Nors studentei prieš dalyvavimą ir kilo kiek dvejonių, nežinojo, ar turi pakankamai žinių, bet suprato, jog iššūkiai yra įveikiami darbu komandoje. Ilona būdama EAW‘23 pasisėmė profesinių žinių ne tik iš paskaitų, bet ir iš komandos narių, lavino problemų sprendimo įgūdžius, praplėtė anglų kalbos žinias, užmezgė naujų, įdomių pažinčių. Studentei patiko, kad EAW atkreiptas didelis dėmesys ne tik į teorines žinias, bet į socialines ir kultūrines veiklas. Ilona Regina Šumkovskytė su komanda užėmusi vienoje iš svarbiausių kategorijų „Geriausia finansinė analizė“ 3-ą vietą, labai džiaugėsi, kad turėjo galimybę dalyvauti šioje savaitėje.
Ekonomikos programos antro kurso studentė Charlotte neabejoja, kad dalyvaudama EAW‘23 įgijo patirties dirbant tarptautinėje komandoje, kurioje visi studentai buvo iš skirtingos aplinkos ir kalbėjo skirtingomis gimtosiomis kalbomis, kas leido antrakursei patobulinti šnekamąją bei profesinę anglų kalbą, praplėtė tolerancijos ribas, pagerino laiko planavimą ir sprendimų paiešką. Nors, pasak Charlottės, laurų jos komanda ir nenuskynė, tačiau buvo malonu su komandos nariais dirbti ir juos pažinti bei neabejotinai rekomenduotų dalyvauti draugams.
Apskaitos ir audito studijų programos trečio kurso studentas Andrius dalyvavimą EAW'23 prilygina nuostabiai patirčiai, nes per savaitę ne tik išmoko apskaitos anglų kalba, bet ir aplankė 4 miestus: Briuselį, Kortreiką, Iprą ir Briugę. Tačiau, pasak Andriaus, svarbiausia buvo nuostabūs įvairių kultūrų žmonės ir naujos pažintys su jais. Studentas taip pat atkreipė dėmesį, kad šio renginio pabaigoje yra suteikiamas sertifikatas, kuris labai gerai papildo asmens CV bei neabejotinai rekomenduotų sudalyvauti kiekvienam apskaitos/finansų studentui.
Arūnas, Verslo informacinių sistemų studijų programos antro kurso studentas, dalyvavimą EAW savaitėje Belgijoje prilygina unikaliai patirčiai, kurią taip pat rekomenduotų visiems iššūkius mėgstantiems studentams. Pasak Arūno, savaitės metu dalyviams tenka pasisemti akademinių ir profesinių kompetencijų, tokių kaip apskaitos, analitikos, vadovavimo ar lyderystės įgūdžių, tačiau šios savaitės metu didelis prioritetas taip pat skiriamas ir socialinių įgūdžių tobulinimui, tarptautinių pažinčių užmezgimui bei neišdildomų prisiminimų kūrimui. Renginys taip pat pasižymi aukšta kokybe, kurią dalyviai gali pajusti paskaitų ar seminarų metu, klausydami profesionalų patarimų ar įžvalgų akademinėje srityje bei įtraukiančia neformalia turistine (arba neoficialia) programa, kurią palaimina ir viso renginio moto: "Work hard, play hard!"
Verta paminėti, kad EAW’23 buvo finansuojama pagal BIP (angl. Blended Intensive Programme), t.y. trumpą bei intensyvią studentų ir darbuotojų mokymosi bei mokymo programą, kurioje taikomi inovatyvūs mokymosi bei mokymo metodai, įskaitant bendradarbiavimą internetu, - atkreipia dėmesį prof. dr. Alfreda Šapkauskienė. Programos turinio, inovatyvaus ir aktualaus paskaitų ir seminarų turinio paruošimas bei pravedimas pareikalauja iš ETAP tinklo dėstytojų visų metų intensyvaus darbo, įskaitant ir būtinas nuolatines veiklas bei paskaitas internetu. Visgi didžiulis studentų pasitenkinimas EAW, pagrindžia įdėtų pastangų prasmingumą, - patirtimi dalijasi profesorė.