LARISA BELINSKAJA

1989 m. baigė Leningrado (dabar Sankt Peterburgo) valstybinį universitetą (ekonomiką).

1994 m. Sankt Peterburgo valstybiniam universitete apgynė socialinių mokslų daktaro disertaciją.

Nuo 1995 m. dirbo Vilniaus universitete. 2013 m. ji dirbo docentės pareigose, o nuo 2016 m. konkurso tvarka buvo išrinkta profesorės pareigoms užimti.

Profesorė buvo tarptautinio lygio mokslininkė, paskelbusi 42 mokslines publikacijas recenzuojamuose mokslo leidiniuose. Jos tyrimų sritys buvo draudimo procesai; įmonės rizikų valdymas; verslo aplinkos pokyčių valdymas integruotoje rinkoje; kylančių šalių ekonomikos; verslo strategijos. Ji buvo kelių mokslinių žurnalų redakcinės kolegijos narė. 3 monografijų ir 5 vadovėlių pagal dėstomų studentams dalykų tematiką bendraautorė. 2015 m. dvi jos vadovaujamos doktorantės sėkmingai apgynė vadybos krypties daktaro disertacijas.

Mokslininkė aktyviai bendradarbiavo su tyrėjais iš Vokietijos, Italijos, Prancūzijos, Ukrainos, Gruzijos, Lenkijos, Honkongo, Ispanijos ir kt. universitetų.

Larisa Belinskaja 27 metus skyrė moksliniam ir akademiniam darbui Vilniaus universitete,  buvo Fakulteto tarybos narė, verslo procesų valdymo studijų programos narė. Profesorė buvo aktyvi dėstytoja, dėstė bakalauro ir magistro studijų (lietuvių ir anglų k.) dalykus. Ji dalyvavo ERASMUS mokymų mainų programoje ir skaitė paskaitas 11 ES Universitetų, buvo nuolatinė vizituojanti profesorė Vroclavo Ekonomikos Universitete, o taip pat tarptautinių studentų olimpiadų finansų ir draudimo srityje, organizuotų Ukrainoje, Lenkijoje organizacinių komitetų ir žiūri narė.

Rami, nuoširdi, besišypsanti ir nepavargstanti, visada pasiruošusi suteikti pagalbą, mėgiama studentų ir kolegų – tokią mes, Fakulteto kolegos ir darbuotojai, prisiminsime Larisą Belinskają ir nors ir žinosime, kad jos nėra šalia, branginsime jos atminimą.

Liūdime kartu su jos šeima ir artimaisiais,

Fakulteto bendruomenė