Palaikydamas jaunuolių entuziazmą rinktis studijuoti išskirtinėje Kiekybinės ekonomikos studijų programoje, Lietuvos bankas įsteigė naują stipendiją, taip skatindamas studentus dar labiau įsitraukti į mokslinę veiklą, siekti aukščiausių mokslo rezultatų bei visapusiškai tobulėti ruošiantis būti geriausiais savo srities specialistais. Kiekvienais metais geriausi kurso studentai galės pretenduoti į stipendiją skiriamą pagal jų mokymosi pasiekimus ir motyvaciją.

Lietuvos bankas ir Vilniaus universiteto Ekonomikos ir verslo administravimo fakultetas bendradarbiauja jau daugybę metų. Pirmiausias rezultatas buvo bendras Ekonominės ekspertizės centras (EEC), kuris padeda pritraukti aukščiausio lygio mokslininkus, geriausiems mokslinių tyrimų rezultatams pasiekti. Tačiau norint išlaikyti užsibrėžtą kokybės lygį, būtina užauginti specialistus, kurie siektų prisijungti prie finansų ir bankų sektoriaus, gerintų viešojo valdymo kokybę, o geriausieji – rinktųsi mokslininkų karjeras, taip atsirado Kiekybinės ekonomikos studijų programa.

Kiekybinės ekonomikos programos vadovas, Povilas Lastauskas pasakoja apie programos kūrimą: „Mano magistro ir daktaro studijos Kembridžo universitete (JK), o vėliau ekonomikos studijų direktoriaus darbas, davė įžvalgų, kaip turėtų atrodyti šiuolaikinės ekonomikos bakalauro studijos. Mačiau ne vieną elementą, kurio stokoja net tokie pasaulinio garso universitetai kaip Kembridžas. Dėl to Kiekybinė ekonomika buvo sukurta, vadovaujantis griežta logine struktūra: trejų metų programa prasideda fundamentaliaisiais dalykais, vėliau mokomasi teorinių modelių, o paskutiniais metais – gilinamasi į teorijų ir modelių taikymą. Šią struktūrą vienija trys tarpusavyje glaudžiai susijusios sritys – ekonomika, finansai ir modeliavimas bei duomenų analitika.“

Kiekybinė ekonomika yra vienintelė trejų metų ekonomikos studijų programa Lietuvoje ir dėl ypatingo studijų modelio leidžia studentams nerti į ekonomikos mokslą gilyn tampant specializuotais ekspertais. Tiek Lietuvos banko, tiek VU EVAF pastangomis, Kiekybinės ekonomikos studijų programa yra orientuota į geriausius absolventus tiek iš Lietuvos mokyklų, tiek iš viso pasaulio, nes studijos vyksta tik anglų kalba, todėl iš karto yra ugdomas globalus specialistas. Lietuvos banko palaikymas leidžia programos studentams turėti aukščiausio lygio dėstytojus, mentorius, geidžiamas praktikų, o vėliau ir darbo vietas, o nuo šio rugsėjo – dar ir skatinamąją stipendiją, kuri bus skirta geriausiems visų kursų studentams.
Dr. Povilas Lastauskas apie programos privalumus ir Lietuvos banko partnerystę priduria: „Džiaugiuosi, kad kitos programos šalyje transformuojasi pagal Kiekybinės ekonomikos modelį. Visgi mūsų tikslas – pasiūlyti santykinai nedidelei ambicingiausių šalies abiturientų grupei kokybišką alternatyvą studijoms užsienyje – lieka nepakitęs. Tai reiškia, kad ir toliau vykdysime kandidatų atranką interviu, kelsime aukštesnius minimalaus stojimo balo reikalavimus, o mainais pasiūlysime mentorystės programą kiekvienam įstojusiam, iššūkių, gylio, abstraktaus mąstymo pripildytą studijų programą, kuri parengs studentus analitinėms pozicijoms, tarptautinei magistrantūrai ar finansų sektoriui. Suprasdami, kad studijos kelia ir finansinių iššūkių, Lietuvos bankas įsteigė tris stipendijas kasmet tam, kad motyvuočiausi, gabiausi ir ambicingiausi studentai liktų Lietuvoje ir tobulintų finansų sektorių, siektų mokslo aukštumų, prisidėtų prie šalies ekonominės politikos formavimo ir geresnių sprendimų. Pirmosios laidos absolventai jau šiandien prisideda tiek prie politinių procesų, tiek ir duomenų analitikos, investavimo, konsultavimo, bankininkystės, taip pat studijuoja Lietuvos ir užsienio universitetuose. Neabejoju, kad išgirsime ir apie būsimuosius Kiekybinės ekonomikos absolventus.“

Ekonomikos ir verslo administravimo fakultete vykdomos studijos pirmiausia yra orientuotos į rinkos specialistų poreikius – studijų programos kuriamos atsižvelgiant tiek į darbuotojų kompetencijų lūkesčius, tiek į darbo sektoriaus vystymąsi. Tokiu pačiu principu yra formuojamas ir mokslo tyrimų laukas. Fakultetas lyderiauja ekonomikos ir verslo studijų bei mokslo srityse, todėl yra daugelio svarbiausių šalies ir verslo institucijų partneris. Fakulteto dekanė Prof. Dr. Aida Mačerinskienė itin palaiko išorines partnerystes ir vertina Lietuvos banko ir kitų įmonių įsitraukimą į studijų procesą tiek ekspertiniu kapitalu, tiek stipendijomis: „Stipendijos yra gyvybiškai svarbios studentams atiduodantiems visas jėgas ir laiką studijoms. Juk puikiai besimokančiam studentui nelieka laiko papildomoms veikloms, dėl to jis turi būti išlaikomas asmeninėmis lėšomis. Atsakingą požiūrį į studijas mes, kaip Fakultetas, labai palaikome ir tuo didžiuojamės. Tad Lietuvos banko inicijuota stipendija sudaro sąlygas studentui koncentruotis į studijas vertinant jo ambicijas ir motyvaciją. Ši stipendija yra Lietuvos banko ir VU Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto glaudžios partnerystės rezultatas – tuo dar kartą įrodant Lietuvos banko kaip potencialaus, atsakingo darbdavio įsitraukimą į studijų procesą ir studento gerovės užtikrinimą. Nuoširdžiai džiaugiuosi šiomis stipendijomis ir partneriais bei dėkoju jiems už įpareigojantį pasitikėjimą mumis ir mūsų studijomis!”

Verslo ir mokslo partnerystes VU EVAF palaiko ir su „Nasdaq“. Ši tarptautinė finansų įmonė daugelį metų dalyvauja studijų procese, steigia vardines stipendijas, o šiemet planuoja prisijungti prie Lietuvos banko iniciatyvos ir steigti papildomą naują stipendiją geriausiems Kiekybinės ekonomikos antro kurso studentams kartu su galimybe rinktis siūlomas praktikos vietas „Nasdaq“ taip dar labiau tobulinant universitete gautas žinias. „Nasdaq“ atstovas Finansų planavimo ir analizės vyr. direktorius Antanas Bielinis sako: „Nasdaq“ yra pasaulinė technologijų bendrovė, teikianti paslaugas kapitalo rinkoms ir kitoms pramonės šakoms, o jos platus duomenų, analizės, programinės įrangos ir paslaugų spektras leidžia klientams patikimai optimizuoti ir įgyvendinti savo verslo vizijas. „Nasdaq Lietuvoje” nuolatos plečia aukštos kvalifikacijos talentų gretas Lietuvos rinkoje. Šiuo metu esame subūrę komandą, kuri savo gebėjimais, darbo etikos standartais, komandiniu įsitraukimu bei pasiekiamais rezultatais yra itin vertinami visoje „Nasdaq“ grupėje. „Nasdaq“ grupės technologijų ir verslo paslaugų padalinyje Vilniuje kuriami, testuojami ir diegiami technologiniai sprendimai, kuriais šiuo metu naudojasi daugiau kaip 130 pasaulio finansų rinkų. Siekdami toliau stiprinti savo pozicijas tarptautinėse rinkose, siekiame prisidėti prie aukštos kvalifikacijos specialistų rengimo tikslingai toje srityje, kuri jungia didelių duomenų analizės ir finansines žinias. Esminį „Nasdaq“ vaidmenį turinti pažangi didelių duomenų analizė ir jų pagrindu teikiamos rekomendacijos, kuriami prognozavimo modeliai šiuo metu ir ateityje išliks kaip vienas esminių informacijos šaltinių, priimant sprendimus. Siekiame, kad studijų metu būtų galima tikslingai ir praktiškai pritaikyti žinias, esame pasiruošę dalintis savo talentingų komandos narių sukaupta patirtimi ir nuosekliai auginti ateities talentus finansų rinkoje“

Siekdami pritraukti ir išlaikyti geriausius ir labiausiai motyvuotus studentus VU EVAF nuolat tobulina, atnaujina ir adaptuoja studijų programas, kad studentai būtų užtikrinti studijų kokybe, darbdaviai – tinkamiausių kompetencijų darbuotojais, mokslininkai – nauja karta progresyvių tyrėjų. Išorinių partnerių pasitikėjimas ir įsitraukimas į fakulteto veiklas, studentų palaikymas yra svarus garantas, kad geriausi rezultatai bus išlaikomi ir ateityje.