Švietimo, mokslo ir sporto ministerija informuoja, kad 2020 – 2021 m. m. gabiausi universiteto studentai kaip kasmet galės gauti Lietuvos Respublikos Prezidentų Antano Smetonos, Kazio Griniaus, Aleksandro Stulginskio, Jono Žemaičio, Algirdo Brazausko vardines stipendijas.

Socialinių mokslų studijų srities studentai (socialinių mokslų (J), teisės (K), ugdymo mokslų (M), verslo ir viešosios vadybos (L) krypčių grupių) gali pretenduoti į A. Brazausko vardo stipendiją.

Pagal LR Prezidentų A. Smetonos, K. Griniaus, A. Stulginskio, J. Žemaičio ir A. Brazausko vardinių stipendijų nuostatus, Ministerija skirs bakalauro ir (ar) vientisųjų studijų II-IV kurso programų studentams 195 Eur per mėnesį dydžio stipendijas, o magistro studijų II kurso ir (ar) vientisųjų studijų V-VI kurso – 273 Eur per mėnesį dydžio stipendijas.

Stipendijoms gali aplikuoti bakalauro būsimųjų 3-4 kursų arba vientisųjų studijų programų būsimųjų 3-4 kursų studentai, bei magistro būsimojo 2 kurso arba vientisųjų studijų programų būsimųjų 5-6 kursų studentai.

Studentai, pretenduojantys gauti stipendiją, fakulteto Studijų skyriui (el. p. ) iki balandžio 15 d. turi pateikti:

• prašymą skirti vardinę stipendiją (prisegtas dokumentas) (Prašymai gali būti teikiami ir per VUSIS. Tokiu atveju studentas turėtų užpildyti prašymą pavadinimu "Laisvos formos prašymas", šalia prašymo VUSIS bus pridėta pastaba, kad šis prašymas gali būti pildomas kreipiantis dėl LR Prezidentų vardinių stipendijų.);
  • mokslo darbų, pranešimų kopijas;
  • užpildytą kandidato LR Prezidentų vardinėms stipendijoms gauti, studijų rezultatų, mokslinės ir (arba) meninės veiklos paraiškos formą (prisegtas dokumentas).

Kiekvienas kamieninis akademinis padalinys kiekvienai stipendijai gali teikti po 4 kandidatus, tačiau esant būtinybei įtilpti į Ministerijos nustatytas kvotas bus rengiama papildoma atranka Studijų administravimo skyriuje.
Vilniaus universiteto atrinkti kandidatai nuo balandžio 27 d. iki gegužės 1 d. 15 val. skaitmeniniu pavidalu turės pateikti paraiškas ir dokumentus Lietuvos mokslo akademijos nurodytu adresu: http://www.lma.lt/Paraiskos/2020-m-lietuvos-respublikos-prezidentu-vardiniu-stipendiju-konkursas.

Prezidentų vardinių stipendijų nuostatus galima rasti adresu: https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/TAIS.420727.

Turint klausimų dėl Prezidentų vardinių stipendijų, kreipkitės į Studijų administravimo skyriaus Finansinės paramos studentams koordinatorę Jurgitą Alonderytę-Venckienę (tel. 8 5 219 3235, el. p. ).

Stipendijos paraiškos forma

Prašymas dėl vardinės stipendijos