Džiaugiamės galėdami Jus pakviesti į lapkričio 24 d., ketvirtadienį, 14.30-16.30 val. vyksiančią „Duomenų dieną“ – kasmetinį VU bibliotekos organizuojamą mokslinių tyrimų duomenų valdymo seminarą, kuris šiais metais svečiuojasi Ekonomikos ir verslo administravimo fakultete ir koncentruosis į socialinių mokslų atstovams aktualius duomenų valdymo aspektus. Renginys skirtas visiems vykdantiems mokslinius tyrimus – mokslininkams, tyrėjams, doktorantams. Renginys vyks nuotoliu, MS Teams platformoje (nuoroda žemiau).

Laikas: lapkričio 24 d., 14:30-16:30 val.
Vieta: MS Teams (spauskite čia)
Kalba: anglų
Pranešėja: dr. Gintė Medzvieckaitė, VU bibliotekos Mokslinės informacijos ir duomenų skyriaus duomenų vadybininkė
DĖMESIO: Bus galimybė gauti dalyvavimą patvirtinančią pažymą.
Daugiau apie renginį:

Duomenų, kuriais remiamasi rengiant mokslines publikacijas, rinkimas kainuoja daug laiko ir pastangų, todėl surinkus verta jais tinkamai rūpintis. Netvarkingi mokslinių tyrimų duomenys gali būti klaidingų galutinių išvadų priežastis, o prarasti duomenys gali kelti grėsmę viso tyrimo sėkmei. Šiais laikais didžioji dalis mokslinių tyrimų duomenų egzistuoja skaitmeniniu pavidalu. Renginyje bus kalbama apie tai, kaip efektyviau tvarkyti kompiuteryje esančius failus, išvengti jų praradimo ir užtikrinti, kad sukaupti duomenys būtų dar ilgai tinkami naudoti? Kokius reikalavimus savo finansuojamų mokslo projektų duomenų valdymui kelia Europos Sąjunga ir Lietuvos mokslo taryba? Kokie įrankiai ir platformos galėtų palengvinti duomenų priežiūrą ir finansuojančių organizacijų reikalavimų patenkinimą?