VU EVAF šiais metais studentus pasitinka su atsinaujinusia Ekonomikos studijų programa. Programa, pakeitusi pavadinimą į – Ekonomika ir finansai yra orientuota į stiprių kompetencijų vystymą trijose srityse: ekonomikos, finansų ir duomenų analizės.

Pasak Ekonomikos ir finansų studijų programos komiteto pirmininkės dr. Jūratės Jaraitės-Kažukauskės: „Ekonomikos ir finansų studijos yra neatsiejamos nuo gerų duomenų analitikos įgūdžių, nes kiekviena įmonė šiuo metu generuoja duomenų masyvus, kurių profesionali analizė užtikrina stiprias rinkos pozicijas ir tvarią verslo plėtrą. Tuo pačiu Lietuvos Fintech sektoriaus augimas diktuoja poreikį suprasti šio sektoriaus kuriamus technologijomis pagrįstus finansinius produktus ir teikiamas paslaugas, jų reguliacinę aplinką bei ateities augimo tendencijas“. Studijų metu mokomasi vertinti įvairius ekonomikos ir finansų reiškinius, numatyti jų dėsningumus, suprasti ir naudoti modernius kiekybinės analizės metodus. Paskaitų metu nagrinėjamos globalios problemos, gilinamasi į komercinę bei centrinę bankininkystę, finansinius skaičiavimus. Programoje taip pat akcentuojamos šiuo metu itin aktualios tvarumo temos: su jomis susiję iššūkiai ir jų sprendimo būdai, mokomasi suprasti kaip tai analizuoti tiek valstybių politikos, tiek finansų sektoriaus kontekstuose.

Šalia kokybiškų žinių, ši studijų programa leidžia individualiai susidėlioti norimą turinį orientuotą į ateities karjeros poreikius: trečiaisiais – ketvirtaisiais studijų metais studentai patys susidaro savo studijų krepšelį, šalia dalykų lietuvių kalba galėdami rinktis ir anglų kalba dėstomas disciplinas. Studijų kokybės garantu yra ir aukštos kvalifikacijos dėstytojai – tiek profesionalai ateinantys iš praktikos, tiek aukšto lygio mokslininkai. Studentai gali žinių semtis ne tik paskaitų metu, bet prisijungti prie mokslinių darbų, kurie fakultete ekonomikos ir finansų tematika yra atliekami mikroekonomikos, ekonominės politikos, aplinkos ekonomikos, statistikos ir ekonometrijos taikymų, socialinės apsaugos ekonomikos, ekonominės demografijos, įmonių finansų, viešųjų finansų, finansinių technologijų, finansų rinkų ir kitose srityse. Pasak įmonės „Gerovės valdymas“ partnerio, gerovės valdytojo, Ekonomikos ir finansų studijų programos komiteto socialinio partnerio Viliaus Oškeliūno „Džiugu, kad nuo šiol stojantieji į EVAF ir svajojantys tapti finansų rinkų profesionalais reikalingus pagrindus įgaus per dėstomus dalykus. Manau, kad EVAF Ekonomikos programos tiek turinio, tiek pavadinimo pakeitimas į „Ekonomika ir finansai“ atspindi kertines VU vertybes. Neabejoju, kad ilgainiui tai prisidės prie tvirtesnio Lietuvos finansų sektoriaus ir daugiau žmonių didžiuosis galėdami prisistatyti - esu finansų rinkų profesionalas ir VU EVAF alumnis.“

VU EVAF Ekonomikos studijos ypač skatina komandinį darbą, kuris padeda studentams ugdyti atsakomybės ir lyderystės kompetencijas, kurios yra labai vertinamos darbo rinkoje. Seminarai paremti atviromis diskusijomis padeda studentams formuoti viešo kalbėjimo, aiškaus argumentavimo, logikos, sisteminio mąstymo ir nuoseklumo įgūdžius. Studijuojant VU EVAF galimybės plėsti savo patirties lauką suteikiamos ir per papildomas priemones laisvai prieinamas studentams, to pavyzdys gali būti bendruomenei atvira Bloomberg finansų laboratorija. Bloomberg terminalas – neabejotinai vienas geriausių įrankių tiek paprastam, tiek instituciniam investuotojui, analitikui, ekonomistui ar finansais bei investavimu besidominčiam studentui. Duomenų bazė suteikia prieigą prie susistemintų duomenų leidžiančių įvairiais pjūviais analizuoti tiek finansų rinkas, tiek lyginti istorinius ir šiuolaikinius duomenis, tiek gauti aktualiausią informaciją realiu laiku apie pasaulyje vykstančius procesus. Terminalas turi daugiau nei 80 funkcijų, o tai leidžia atlikti nuodugnią fundamentinę analizę. Kaip teigia VU EVAF antro kurso Ekonomikos studijų programos studentas Adam Verbickas: „Patirtis su Bloomberg‘o produktais yra giliai vertinama darbdavių ir neretai yra vienas iš reikalavimų norint įsidarbinti finansų įmonėse ar stambių tarptautinių įmonių finansų departamentuose. Taigi viena iš pagrindinių priežasčių kodėl jus turėtų tai dominti yra, kad žinios ir praktika su Bloomberg Terminal jums padės išsiskirti iš kitų ekonomikos ir finansų absolventų ir suteiks jums akademinį pranašumą.“

VU EVAF Ekonomikos studijų programa yra viena populiariausių Lietuvoje – 2021 metais buvo 6 pagal pakviestųjų ir priimtųjų studentų skaičių lyginant tarp visų studijų programų visuose universitetuose. Programoje studijuoja aukščiausius egzaminų rezultatus gavę absolventai, todėl ji yra daugiausiai valstybės finansuojamų vietų ekonomikos kryptyje surenkanti programa.