Personalizuotų papildomų naudų darbuotojams ir tiekėjų valdymo platforma „benme“ pritraukė antrąją investiciją – šįkart 100 tūkst. Eur į startuolį investavo du privatūs verslo angelai. Startuolio vystoma platforma išsprendžia papildomų naudų darbuotojams paieškos, pirkimo ir sąskaitų administravimo problemą bei siūlo patogų įrankį, kurio pagalba darbuotojai patys gali išsirinkti norimas paslaugas iš atviro tarptautinio partnerių tinklo. 

„Per pastaruosius du mėnesius startuolyje įvyko daug pokyčių – ne tik pritraukėme antrąją investiciją, bet ir 10 kartų išauginome platformos naudotojų skaičių, dvigubai išauginome komandą, įsikėlėme į naujus namus, tapome tarptautiniu verslu – veikiame net 18 pasaulio šalių, pradėjome megzti partnerystes su užsienio tiekėjais, kurių paslaugomis ar produktais gali mėgautis mūsų klientai“,– pasakoja startuolio įkūrėja Irma Bučinskaitė.

Šią idėją startuolis 2021 m. pradžioje pradėjo vystyti Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) organizuojamame „TechHub“ startuolių pre-akceleratoriuje, o dar tų pačių metų rugpjūčio mėnesį gavo pirmąją 50 tūkst. Eur investiciją iš „Startup Wise Guys“ akceleravimo fondo bei dalyvavo jo organizuojamoje akceleravimo programoje. Šiuo metu „benme“ rūpinasi trečios investicijos (angl. pre-seed) pritraukimu.

Startuolis veikia kaip tarpininkas tarp darbdavių ir naudas teikiančių partnerių visame pasaulyje – įmonės darbuotojai pagal iš anksto darbdavio numatytą biudžetą išsirenka jiems patinkančias naudas iš tiekėjų, o „benme“ administruoja visus procesus ir darbdaviui pateikia vieną sąskaitą už visas per sutartą laikotarpį darbuotojų įsigytas naudas. Kaip pasakoja I. Bučinskaitė, sprendimą galima pritaikyti labai universaliai, net nuo dovanų darbuotojams, iki komunikavimo su jais, tad startuolio vystymas tikrai ne baigtinis.

„Šis startuolis gimė iš didelio poreikio – kaip rodo statistika, 45 proc. visų darbdavių susiduria su sunkumais formuodami darbuotojų motyvacinį paketą, o net 60 proc. darbuotojų jį vertina tik kaip iš dalies sėkmingą. Tai reiškia, kad darbuotojai nėra patenkinti darbdavių siūlomomis naudomis. Šiais laikais, kai jaučiamas itin didelis kvalifikuotų ir nekvalifikuotų darbuotojų trūkumas, personalizuotas ir pagal realų darbuotojų poreikį formuojamas naudų krepšelis gali padėti juos pritraukti bei išlaikyti“,– sako I. Bučinskaitė.  

Šiuo metu „benme“ toliau vysto produktą, augina komandą, didina klientų ir partnerių skaičių, tobulina vidinius procesus. Tuo siekiama išlaikyti stabilų startuolio augimą. Netolimoje ateityje startuolis ketina orientuotis į produkto plėtrą užsienio rinkose, alternatyvių pardavimų kanalų stiprinimą, prekės ženklo žinomumo didinimą.

Pagrindiniai iššūkiai, su kuriais susiduria komanda – valstybės paskatų ir mokesčių lengvatų trūkumas. „Mums padeda tik investicijų fondai arba privatūs investuotojai, todėl didžiausi iššūkiai yra verslo pradžioje, kuomet kartu konkuruojame su išsivysčiusiais verslais dėl darbuotojų samdymo ar perviliojimo, negalėdami ankstyvoje stadijoje jiems pasiūlyti konkurencingo atlyginimo ar kitų papildomų naudų. Todėl visada ieškome būdų, kurie leistų sukurti pridėtinę vertę darbuotojams ir kol kas džiaugiamės, kad buriame aukšto lygio komandą“, – pasakoja startuolio įkūrėja.

Pasak I. Bučinskaitės, investicijų pritraukimo bei startuolio vystymo procese pagrindus sudėti padėjo dalyvavimas startuoliams skirtose programose: „Techhub“ pre-akceleratorius buvo mūsų įmonės tramplinas, programos dėka mus pastebėjo europinis „Startup Wise Guys“ investicijų fondas, nuo pre-akceleratoriaus pradžios iki dabar bendraujame su mentoriais, programoje buvo įgytos pirmosios žinios, patikrinta startuolio idėja. Visa tai tik dar labiau skatino tikėti šiuo produktu ir vystyti jį toliau.“

 

TechHub – tai Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) įgyvendinamas projektas, skirtas ankstyvos stadijos inovatyvių verslo idėjų kūrimui, intensyviam startuolių augimui bei verslumo ekosistemos tvariai plėtrai vystyti. Projekto tikslas – paskatinti tyrėjus, mokslininkus, studentus ir verslo atstovus vystyti inovatyvias verslo idėjas, suteikti jų komandoms įvairiapusę inovacijų ir verslo paramos pagalbą ir sudaryti galimybes intensyviam aukštos pridėtinės vertės žiniomis grįsto verslo segmento augimui Lietuvos ekonomikoje. Kviečiame visas su projektu susijusias naujienas sekti Facebook ir LinkedIn platformose, taip pat internetiniame puslapyje

Projektas finansuojamas Europos regioninio plėtros fondo lėšomis. Veiksmų programos priemonės numeris ir pavadinimas: 01.2.1-LVPA-V-842 „Inogeb LT“

Kontaktai:

„benme“ įkūrėja Irma Bučinskaitė, +370 67643122, 

„TechHub“ komunikacijos specialistė Milda Vilčinskaitė, +370 679 90633,