Apie
Rinkitės itin aktualias, į praktiką orientuotas magistro studijas, kurios leis dirbti ne tik Lietuvoje, bet ir tarptautiniu mastu, planuotis karjerą pagal savo pomėgius, o įgytos universalios žinios ir kompetencijos bus pritaikomos daugelyje veiklos sričių!
Jau kuris laikas pasaulio rinkose stebimas vis didėjantis žmogiškųjų išteklių valdymo specialistų užimtumas ir prognozuojama, kad ir ateityje šios srities profesionalų poreikis tik augs. Tokį augimą lemia vis didesnis dėmesys darbuotojų išlaikymui ir poreikis personalo vadovams atlikti strategiškai reikšmingesnį vaidmenį organizacijose.
Žmogiškųjų išteklių valdymo programos tikslas – rengti aukštos kvalifikacijos, modernius žmogiškųjų išteklių/personalo valdymo specialistus, gebančius vertinti organizacijos žmogiškųjų išteklių poreikius, organizacijų kompetencijas ir rasti tinkamus būdus nukreipti darbuotojų gebėjimus organizacijų intelektinio kapitalo augimui skatinti bei esmingai didinti organizacijos kuriamą pridėtinę vertę.
Programa skirta vadybos, ekonomikos, organizacinės psichologijos ir kitų socialinių mokslų absolventams, siekiantiems karjeros žmogiškųjų išteklių valdymo srityje arba keičiantiems specialybę.
Daugiau informacijos Jums suteiks fakulteto studijų koordinatorius:
Tvarkaraštis*
Žmogiškųjų išteklių valdymas – tai pusantrų metų trunkančios studijos, vykdomos lietuvių kalba nuotoliu, tvarkaraštyje numatytu metu prisijungiant MS Teams platformoje. Studijos vyksta darbo dienų vakarais nuo 17.45 iki 21.00 val. Kiekvieno semestro metu studijuojami 4-6 skirtingi dalykai (studijos vykdomos moduliais, po 1-2 studijų dalykus vienu metu, kuriuos atsiskaičius pradedama mokytis kitų). Magistro baigiamasis darbas ginamas trimis etapais – pirmame, antrame ir trečiame semestruose.
*Mokslo tiriamieji darbai ir magistro baigiamasis darbas ginami gyvai.
Programos turinys
Žmogiškųjų išteklių valdymo programa orientuota į šiuolaikinėse, dinamiškoje tarptautinėje aplinkoje veikiančiose įmonėse aktualias praktines problemas ir iššūkius. Studijų metu ne tik išmoksite tradicinių projektų, žmogiškųjų išteklių, talentų ir strateginio valdymo kompetencijų, įgysite darbo santykių reguliavimo, organizacinės psichologijos žinių, bet taip pat didelį dėmesį skirsime tarpkultūrinio kolektyvo valdymo įgūdžių lavinimui, lyderystės ir pokyčių vadybos kompetencijų ugdymui.
Studijų programos dėstytojai yra įvairių verslo sričių personalo valdymo ekspertai, dalyvaujantys Personalo valdymo profesionalų asociacijos veikloje, praktikoje taikantys žmogiškųjų išteklių/personalo valdymo strategijas ir veiklas, atsižvelgiant į organizacijų specifiką ir rinkos svyravimus.
Studijose taikomi įvairūs aktyvaus mokymosi ir praktiniai metodai: atvejo analizė, diskusijos, mokymasis bendradarbiaujant, interaktyvūs testai ir viktorinos bei kitos studentų įsitraukimą ir praktinę patirtį didinančios veiklos.
Studijų tvarkaraštis organizuojamas moduliais – koncentracija į vieną dalyką, didesnis studentų įsitraukimas ir galimybė kiekvienam studentui individualiai planuoti savo studijų laiką.
Kodėl verta rinktis?
- Vienos kokybiškiausių žmogiškųjų išteklių krypties studijų Lietuvoje (remiantis studentų atsiliepimais).
- 1.5 m. magistro studijų programa.
- Galite rinktis studijų kalbą: LT arba EN.
- Nuotolinės studijos, derinamos su darbu.
- Didelis dėmesys tarpkultūrinio kolektyvo valdymo įgūdžių lavinimui.
- Studijas renkasi personalo valdymo specialistai – mokysitės ne tik iš dėstytojų pateikiamų žinių, bet ir iš kitų studentų praktinių HR valdymo pavyzdžių.
- Būdami žmogiškųjų išteklių valdymo profesionalai turėsite galimybę padėti žmonėms visais jų karjeros etapais. Nuo naujų darbuotojų įdarbinimo iki pagalbos jiems tobulėti ir augti savo pareigose – galėsite iš tiesų pakeisti žmonių gyvenimus!
Reikalavimai stojantiesiems
Stojantieji į šią studijų programa turi atitikti bent vieną iš žemiau nurodytų kriterijų:
1) Pabaigtos pirmosios pakopos universitetinės studijos Ekonomikos arba Verslo ir viešosios vadybos kryptyse.
2) Pabaigtos kitų krypčių pirmosios pakopos universitetinės studijos ir išklausyta ne mažiau 20 ECTS iš vadybos, rinkodaros bei kitų dalykų iš ekonomikos bei verslo ir vadybos krypčių arba pabaigtos kitų krypčių pirmosios pakopos universitetinės studijos ir išklausytos papildomosios* studijos VU EVAF.
3) Pabaigtos profesinio bakalauro studijos bei ir išklausytos papildomosios* studijos VU EVAF.
4) Pabaigtos pirmosios pakopos kitų krypčių universitetinės studijos ir įgyta bent vienerių metų profilinė darbo patirtis pagal studijų programą, į kurią stojama.
* Asmenys, papildomąsias studijas baigę kituose universitetuose, gali pretenduoti tik tuo atveju, jeigu baigtos papildomosios studijos atitinka Vilniaus universiteto Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto reikalavimus papildomosioms studijoms ir pateikia papildomųjų studijų baigimo pažymėjimą.
Dėstytojai
Virginijus TamaševičiusAsta StankevičienėŽygimantas GrakauskasGreta DrūteikienėRenata Korsakienė
Programos planas
1 semestras
Privalomi dalykai:
- Baigiamojo darbo projektas I/II d
- Strateginis valdymas
- Tyrimo metodai
- Žmogiškųjų išteklių valdymas I/II d.
Pasirenkamieji dalykai:
- Organizacijos įvaizdžio valdymas
- Visuotinės kokybės vadyba: verslo tobulumas ir darnus vystymasis
2 semestras
Privalomi dalykai:
- Baigiamojo darbo projektas II/II d.
- Talentų valdymas
- Tarpkultūrinė vadyba
- Žmogiškųjų išteklių valdymas II/II d.
Pasirenkamieji dalykai:
- Tarptautinių projektų valdymas
- Tarptautinis žmogiškųjų išteklių valdymas
3 semetras
Privalomi dalykai:
- Darbo santykių reguliavimas
- Lyderystė
- Žmogiškųjų išteklių analitika
- Magistro baigiamasis darbas (kryptis: žmonių išteklių vadyba)
Pasirenkamieji dalykai:
- Organizacinė psichologija
- Pokyčių vadyba
Karjera
Globalizacijos kontekste kompanijoms investuojant ir vykdant veiklas įvairiose šalyse bei kuriant tarptautines darbuotojų komandas, didėja žmogiškųjų išteklių valdymo specialistų, išmanančių veiklos organizavimą multikultūrinėje aplinkoje, poreikis. Studijų metu studentai bendradarbiaudami su užsienio šalių studentais įgyja gebėjimų dirbti multikultūrinėse komandose, o dėstytojų iš užsienio pritraukimas leidžia susipažinti su tarptautinėmis praktikomis, egzistuojančiomis kitų šalių įmonėse. Tokiu būdu, siūloma programa padeda formuoti būtinas kompetencijas atitinkančias šiuolaikinius žmogiškųjų išteklių valdymo iššūkius.
Ramūnas Bagdonas, Telia Lietuva, Žmogiškųjų išteklių vadovas; Personalo valdymo profesionalų asociacijos (PVPA Lietuva) valdybos pirmininkas
Atsiliepimai
Neringa Norbutaitė, Renginių bei narysčių vadybininkė, Europos Fotonikos Industrijos Konsorciumas (EFIK)
Žmogiškųjų išteklių valdymo magistro diplomą gavau 2016 metais. Esu nepaprastai patenkinta šia studijų programa, kadangi programa turi išskirtinių privalumų. Vienas jų - paskaitos vyksta po darbų, o dėstytojai, nors ir stengiasi studentams perteikti maksimalų žinių kiekį, esant reikalui, užimtumą pakoreguoja. Antrasis - programa orientuota į praktinius, projektinius darbus, o ne į trumpalaikius faktus, kas skatina studentus suvokti logiką ir tai panaudoti net ir nenumatytose ateities situacijose. Taip pat programa yra pakankamai plati dalykų prasme, tai suteikia galimybę žinias taikyti ne tik žmogiškųjų išteklių, bet ir kituose verslo organizacijų padaliniuose. Todėl net ir nesidarbuodama tiesiogiai su personalo valdymu susijusioje srityje, galiu drąsiai teigti, jog įgytos žinios yra universalios.
Bernadeta Griciūtė, HR Business Partner at Continental AG
Studijų programa buvo labai vertinga ir naudinga. Įgytos žinios yra taikomos praktikoje, organizacijoje, kurioje dirbu. Studijų metu didžiausią pagalbą suteikė dėstytojai, kurie negailėjo savo asmeninio laiko studentų konsultavimui. Studijų metais labiausiai įvertinau paskaitų kokybę ir dėstytojų skatinimą diskusijoms, kai studentai galėjo išsakyti savo nuomonę aktualiomis temomis, nebijoti klausti ir domėtis daugiau, nei yra išdėstoma privalomojoje programoje. Labai vertinu dėstytojų norą pristatyti dėstomo dalyko temas realioje darbinėje praktikoje, dėl šios priežasties paskaitose dalyvavo svečiai, kurie savo praktiką organizacijose pristatė dėstomo dalyko rėmuose. Programą tikrai rekomenduočiau kolegoms/draugams, kurie vertina HR, sieja gyvenimą su darbu žmogiškųjų išteklių valdymo srityje ir nori organizacijose ne tik atlikti darbus, bet ir būti tie, kurie geba inicijuoti pokyčius, mąstyti strategiškai, turėti platesnį suvokimą, daugiau pavyzdžių, kaip gali veikti organizacijų žmogiškųjų išteklių valdymo departamentas.
Erika Pipynienė, B2B trenerė, Telia Lietuva
Žmogiškųjų išteklių valdymo magistrantūros studijos leido man suderinti motinystės atostogas su siekiu mokytis visą gyvenimą. Įgijau ne tik daug taip reikalingų profesinių žinių žmogiškųjų išteklių valdymo srityje, bet ir pagerinau prezentavimo, viešo kalbėjimo, darbo skirtingose komandose bei gebėjimo greitai mokytis įgūdžius. ŽIV studijų metu įgytos žinios ir gebėjimai leis man sugrįžti į darbus su entuziazmu ir didesniu pasitikėjimu savo gebėjimais.
Rasa Lembutienė, Peopable, UAB direktorė
Žmogiškųjų išteklių valdymas visada buvo ta sritis, kuri jau nuo bakalauro studijų laikų mane labiausiai domino, todėl įgavusi daugiau nei 10 metų praktinės darbo patirties žmogiškųjų išteklių srityje nusprendžiau pagilinti savo teorines žinias ir pabaigti magistro studijas Vilniaus Universitete. Šį universitetą pasirinkau neatsitiktinai: dar prieš stojant žinojau, kad būtent Vilniaus Universitete žmogiškųjų išteklių krypties studijos yra vienos kokybiškiausių Lietuvoje. Atsidavusių ir profesionalių dėstytojų, patyrusių kolegų dėka įgavau ne tik papildomų teorinių žinių, kurios labai praverčia kasdieninėje veikloje vystant personalo atrankų ir laikinojo įdarbinimo agentūros įmonės veiklą Baltijos šalyse, bet ir praktinių patarimų ir pavyzdžių. Studijas rekomenduoju visiems žmogiškųjų išteklių sritį mylintiems žmonėms, norintiems augti ir tobulėti šioje srityje.
Kaina ir finansai
Metinė studijų kaina: 4440 Eur
Fakulteto dekanas gali leisti studijų įmoką mokėti dalimis arba atidėti studijų įmokos mokėjimą. Prašymai dėl studijų įmokos mokėjimo dalimis ar mokėjimo atidėjimo yra teikiami „eStudentas“ aplinkoje.
Jei studentas (klausytojas) nutraukia studijų sutartį, sumokėtos studijų įmokos, atitinkančios metinę studijų kainą (studijuojamų dalykų kainą), grąžinamos Senato nustatyta tvarka.
VALSTYBĖS REMIAMOS PASKOLOS
Valstybės remiamas paskolas iš kredito įstaigų lėšų turi teisę gauti aukštųjų mokyklų pirmosios pakopos, vientisųjų studijų, antrosios pakopos, trečiosios pakopos studentai, rezidentai, profesinių studijų studentai.
Studentai gali gauti valstybės remiamas paskolas:
- paskolą studijų kainai sumokėti (šios paskolos suma per vienerius studijų metus negali viršyti studento už studijų metus mokamos studijų kainos ar jos dalies);
- paskolą gyvenimo išlaidoms (iki 2 000,00 EUR per metus);
- paskolą dalinėms studijoms pagal tarptautines (tarpžinybines) sutartis (iki 2 400,00 EUR per metus).
Paskolos gavėjo bendra pagal numatytą tvarką gautų paskolų suma, neįskaitant palūkanų, negali būti didesnė nei 385 BSI. Valstybės remiamos paskolos skolinamos eurais.
Paskolos studijų kainai sumokėti yra pervedamos į aukštosios mokyklos sąskaitą kiekvieną semestrą. Paskolos gyvenimo išlaidoms pervedamos į asmeninę paskolos gavėjo sąskaitą lygiomis dalimis kas mėnesį. Paskolos dalinėms studijoms pagal tarptautines (tarpžinybines) sutartis pervedamos visa suma iš karto į asmeninę paskolos gavėjo sąskaitą.
Valstybės remiamos paskolos sutartyje nustatomos valstybės garantijų sąlygos, paskolos rūšis, suma, palūkanų tipas ir dydis (kintamų palūkanų atveju – palūkanų bazė ir maksimalus maržos dydis), paskolos grąžinimo ir palūkanų mokėjimo tvarka, kitos suteikimo ir grąžinimo sąlygos. Valstybės remiamos paskolos palūkanos pradedamos skaičiuoti nuo valstybės remiamos paskolos išmokėjimo datos ir skaičiuojamos nuo išmokėtos ir negrąžintos valstybės remiamos paskolos dalies. Palūkanos, skaičiuojamos studijų metu, gali būti apmokėtos iš Fondo disponuojamų lėšų.
Valstybės remiama paskola pradedama grąžinti ne vėliau kaip po 12 mėnesių po studijų baigimo, nutraukimo ar išbraukimo, ir grąžinama ne vėliau kaip per 15 metų nuo paskolos grąžinimo pradžios.
Tais atvejais, kai lėšų valstybės remiamoms paskoloms teikti poreikis neviršija valstybės remiamos paskoloms teikti numatytos lėšų sumos, į studentų, kuriems siūloma sudaryti valstybės remiamų paskolų sutartis, sąrašą įtraukiami visi studentai, tinkamai užpildę prašymą-anketą valstybės remiamai paskolai gauti. Tais atvejais, kai lėšų poreikis valstybės remiamoms paskoloms teikti viršija numatytą lėšų sumą, studentų, kuriems siūloma sudaryti valstybės remiamų paskolų sutartis su kredito įstaiga, sąrašas sudaromas atsižvelgiant į prašomos valstybės remiamos paskolos paskirtį, studento socialinę padėtį, studentų studijų dalykų įvertinimų vidurkį per semestrą (pirmąjį studijų semestrą – stojamojo balo sumą), prašymo pateikimo laiką.
Visų rūšių valstybės remiamos paskolos teikiamos kasmet rudens semestre. Studentas, norintis gauti paskolą, turi registruotis Fondo interneto svetainėje užpildydamas nustatytos formos prašymą-anketą. Apie paskolų teikimo pradžią, studentų registravimo pradžios ir pabaigos datas skelbiama Fondo interneto svetainėje.
ĮMOKŲ UŽ STUDIJAS MAŽINIMAS
Studentams aktyviai dalyvaujantiems Universiteto kultūrinėje veikloje, sportinėje veikloje ir atstovaujant Universitetą, dalyvaujant Universiteto mokslinėje veikloje arba studijuojant mažiau kreditų nei numatyta studijų plane Fakulteto dekano sprendimu studijų įmoka gali būti sumažinta ne mažiau nei 30 % ir ne daugiau nei 90 %.
Daugiau informacijos apie mokėjimus >>
Kontaktai
Programos koordinatorius
Ada Gimžauskaitė
Programos vadovas
Asta Stankevičienė
Programos dėstytojas
Greta Drūteikienė
Programos studentas
Ugnė Kuprytė