Vilniaus universiteto Ekonomikos fakultetas, jungdamasis prie individualiųjų studijų įgyvendinimo praktikos Vilniaus universitete ir siekdamas aktyviai prisidėti prie visuomenės finansinio raštingumo, nuo šių mokslo metų pirmą kartą pakvietė studijuoti Asmeninius finansus ne tik mūsų fakulteto studentus, bet ir kitų Vilniaus universiteto fakultetų ir programų pirmakursius.

Finansų katedros vadovė, profesorė dr. Alfreda Šapkauskienė pastebi didžiulį studentų susidomėjimą asmeniniais finansais. „Pirmaisiais metais suteikėme galimybę beveik dviem šimtams Vilniaus universiteto studentų rinktis studijuoti asmeninius finansus, norėdami suteikti pagrindines finansų valdymo žinias asmens tikslų bei finansinės gerovės siekimui, ugdant studentų finansinį raštingumą, gebėjimą analitiškai spręsti finansines problemas ir kritiškai vertinti priimamus taupymo, skolinimosi, investavimo sprendimus“, – teigia profesorė.   

Siekiant supažindinti studentus su galimais finansinių apgaulių, sukčiavimo atvejais bei lavinti atsparumo sukčiavimui įgūdžius, studentai studijų procese laisvu metu žaidė Lietuvos Banko sukurtą strateginį stalo žaidimą „Sukčių voratinklis“. Žaidime pateikiamos skirtingos sukčiavimo istorijos, kuriose yra užkoduotas atsparumo sukčiavimui įgūdžių lavinimas. Kartu su žaidimu pateikiama ir edukacinė informacija bei patarimai, kaip neužkibti ant sukčių kabliuko, kokių sukčiavimo atvejų pasitaiko, ką daryti, jei visgi pakliūvama į sukčių pinkles.

Pasak profesorės dr. Alfredos Šapkauskienės, žaidybinių elementų įtraukimas į ugdymo procesą yra itin svarbus, nes per žaidimą studentai geriau įsisavina sudėtingas temas, aktyviau įsitraukia į mokymosi procesą ir lavina praktinius įgūdžius. „Žaidimai padeda kurti motyvuojančią ir įtraukiančią mokymosi aplinką, kuri skatina kūrybiškumą, problemų sprendimo gebėjimus ir bendradarbiavimą tarp studentų“, – pabrėžia profesorė.

Studentai visgi ne tik žaidė, bet ir filmavo šio žaidimo procesą, o grupinio darbo filmų autoriai gegužės 14 d. buvo pakviesti į susitikimą su Lietuvos banko valdybos pirmininku Gediminu Šimkumi aptarti ekonomikos aktualijas, asmeninių finansų valdymo klausimus, pasigilinti į Centrinio banko vaidmenį.

Teisės fakulteto studentė Gabija Vaškevičiūtė dėkojo už suteiktą galimybę susitikti su LB valdybos pirmininku G. Šimkumi. „Šio susitikimo metu buvo labai įdomu pasiklausyti įvairių diskusijų kilusių tarp pirmininko ir VU Finansų katedros vedėjos profesorės Dr. Alfredos Šapkauskienės. Ypač sudomino diskusija apie skaitmeninį eurą, apie kurį girdėjau pirmą kartą“, – dalinosi mergina.

VU EVAF studentė Vytautė Kuodytė dalinosi, kad šiame susitikime ją, kaip ir kitas komandos merginas, sudomino diskusija apie kriptovaliutas, dėl kurios studentė ir pati ėmė plačiau domėtis šia tema, taip pat, pasak jos, buvo įdomu plačiau sužinoti apie Lietuvos banko vaidmenį visuomenėje.

Profesorė dr. Alfreda Šapkauskienė pažymi, kad susitikimas su Lietuvos banko valdybos pirmininku Gediminu Šimkumi yra reikšmingas įvykis Vilniaus universiteto studentams. „Tiesioginis bendravimas su aukščiausio lygio finansų srities lyderiais didina studentų motyvaciją, ugdo jų kritinį mąstymą, praturtina studijų procesą bei skatina studentus tapti atsakingais ir finansiškai raštingais visuomenės nariais. Tokios partnerystės ir diskusijos yra neįkainojamas tiltas tarp akademinio mokymosi ir realios patirties“, –  apibendrino profesorė.

VU studentės