Džiaugiamės galėdami pakviesti visus į Ekonominės politikos katedros mokslo seminarą. Gegužės 23 d. (ketvirtadienį) TechHub konferencijų salėje (40) ir MS Teams platformoje Giedrė Dzemydaitė pristatys temą „Production Efficiency of Start-Ups, Fast-Growing Medium-Sized Firms and Large R&D Corporate Performers in Advanced Technology Sectors: a Regional Perspective“

Trumpa seminaro apžvalga

Šiuo tyrimu siekiama įvertinti startuolių, sparčiai augančių vidutinio dydžio įmonių ir didelių tyrimų ir plėtros (R&D) įmonių, veikiančių pažangiosios technologijos sektoriuose, gamybos efektyvumą ir atskleisti regioninius veiksnius, mažinančius jų neefektyvumą (skirtumą nuo gamybos galimybių ribos). Tyrime vertinami regioniniai (ES NUTS2), sektoriniai (NACE 2) ir įmonių dydžio aspektai, pritaikius stochastinės ribos analizę (SFA) tiriami 2009–2016 m. mikrolygio duomenis. Tyrimas rodo, kad įmonių ilgalaikis turtas reikšmingai veikia gamybos efektyvumą visose įmonėse. Dėl to, investicijos į tokio tipo įmones tuo pačiu veikia ir pažangiųjų technologijų sektorių gamybos galimybių ribą visuose Europos regionuose. Tarp regioninių veiksnių buvo įtrauktas žinių lygio regionuose rodiklis, apskaičiuotas naudojant kokybinį požiūrį į žinias, kuris praplečia anksčiau atliktus tyrimus. Tyrimas atskleidžia, kad regioniniai veiksniai ypač svarbūs sparčiai augančių vidutinio dydžio įmonių veiklai. Aglomeracijos ekonomikos (MAR ir Jacobs poveikis) ir žinių lygio įtaka skiriasi priklausomai nuo ekonomikos sektorių. Dėl to įvairios regioninės struktūros gali teigiamai veikti įmonių veiklą. Galiausiai rezultatai parodė, kad didelių R&D korporacijų gamybos efektyvumas nėra reikšmingai susijęs su vietinių žinių lygiu dėl išradimų, plėtojamų už regiono, kuriame įmonė yra įsikūrusi, ribų.

Informacija apie seminarą

• Laikas: gegužės 23 d. 14:00-15:00 val.
  • Vieta: VU Ekonomikos ir verslo administravimo fakultetas, Saulėtekio al. 9, Vilnius, TechHub konferencijų salėje (40) ir MS Teams Spauskite čia
  • Pranešėjas: dr. Giedrė Dzemydaitė, EPK docentė
  • Tema: Production Efficiency of Start-Ups, Fast-Growing Medium-Sized Firms and Large R&D Corporate Performers in Advanced Technology Sectors: a Regional Perspective
  • Seminaro kalba: anglų

Seminaras yra atviras visiems – studentams, dėstytojams, mokslininkams. Kviečiame pasisemti žinių!