2021 m. liepos 1 d. mokslo metų uždarymo „Finis anni academici“ metu EVAF prodekanui dr. Linui Tarasoniui buvo įteiktas Rektoriaus apdovanojimas už reikšmingus mokslo pasiekimus 2020 metais. Vilniaus universiteto mokslo komitetas Lino Tarasonio publikaciją žurnale Economic Policy pripažino kaip vieną geriausių Universiteto mokslininkų publikacijų 2020 m.

Prodekanas dr. Linas Tarasonis: „Norint spręsti lyčių lygybės darbo rinkoje klausimą, reikia visų pirma turėti pilną problemos vaizdą. Mūsų su bendraautoriais publikacija atliko metodologinį ir empirinį indėlį, kuris leidžia apskaičiuoti ne tik vidutinius, bet ir realius darbo užmokesčio skirtumus tarp vyrų ir moterų, kurie atsižvelgia į neatsitiktinę darbuotojų imtį darbo rinkoje. Šio darbo išspausdinimas viename svarbiausių ekonominės politikos srities žurnalų yra didžiulis pripažinimas. Bendrai kalbant, Vilniaus universitetas yra vis dažniau ir garsiau minimas tarptautinėje akademinėje bendruomenėje ekonomikos kryptyje. Džiaugiamės, galėdamas būti šių pokyčių dalimi.“

Publikacija pasirodė aukšto lygio moksliniame žurnale Economic Policy, kurį leidžia Ekonominės politikos tyrimų centras (angl. Centre for Economic Policy Research, CEPR) Oxford University Press leidykloje. Economic Policy žurnalas yra įtrauktas į ABS Academic Journal Guide 2018 aukščiausio lygio recenzuojamų leidinių sąrašą (3-ias lygmuo), kuris Ekonomikos ir verslo administravimo fakultetui yra strategiškai svarbus. Žurnalo 2019 m. cituojamumo rodiklis siekė 4.485 ir buvo daugiau nei dvigubai didesnis negu ekonomikos krypties agreguotojo cituojamumo rodiklis. Tai leido žurnalui užimti 24 vietą tarp 373 srities žurnalų ir būti pirmoje Web of Science kvartilėje (WoS Q1). Straipsnio abu bendraautoriai – prof.  Juan Dolado (Universidad Carlos III de Madrid) ir prof. Cecilia Garcίa-Peñalosa (Aix-Marseille School of Economics) – patenka tarp 5% įtakingiausių ekonomikos mokslo autorių pasaulyje (pagal IDEAS duomenų bazę).

Publikacijos bibliografinis aprašas:

Dolado, J. J., Garcίa-Peñalosa, C., & Tarasonis, L. (2020). The changing nature of gender selection into employment over the Great Recession. Economic Policy, Volume 35, Issue 104, pp. 635–677. https://doi.org/10.1093/epolic/eiaa025

Sveikiname Liną!